TEMPEH

Náš TEMPEH

Celá naše produkce je certifikována jako bio. Používáme suroviny v bio kvalitě a dáváme přednost českým dodavatelům. V tuto chvíli Vám můžeme nabídnout tři druhy TEMPEHU, které se liší svojí chutí, barvou a vůní.

Přírodní TEMPEH
Přírodní (neochucený TEMPEH) zachovává přirozenou chuť lupiny a dává prostor k vlastní kreativitě. Můžete si TEMPEH naložit do Vašeho oblíbeného koření nebo si vychutnat jemnou přirozenou chuť.

Uzený TEMPEH
Jak už napovídá název uzený TEMPEH, je tento druh po výrobě vyuzen na bukových štěpkách a díky tomu získává neopakovatelnou výraznou chuť. Je ideální na přímou konzumaci, smažení a do salátů.

Marinovaný TEMPEH
Pro výrobu naší marinády používáme pouze bio koření v nejvyšší kvalitě a jedná se o praktické řešení pro ty, kteří nemají čas. Marinovaný TEMPEH dáte na pánev, do hrnce či trouby, ohřejete a jíte.

Původ TEMPEHU

TEMPEH je po staletí tradiční indonéské jídlo, původně a dodnes převážně vyráběné ze sóji jakožto základní zdroj proteinu. Surovinou pro výrobu našeho TEMPEHU je lupina neboli vlčí bob, respektive jeho kultivovaný druh, který známe v divoké podobě z našich zahrádek. Lupina byla jako zdroj potravy používána už ve starém Egyptu a dávných civilizacích latinské Ameriky.

SUPERFOOD!

TEMPEH si toto označení po právu zaslouží, protože se vyznačuje těmito skvělými vlastnostmi:

  • výborný zdroj proteinů
  • nízký obsah nasycených mastných kyselin
  • bez cholesterolu, lepku, sodíku
  • velmi nízký obsah cukru a soli
  • vysoký obsah dietetické vlákniny
  • zdroj vápníku a železa

ZDRAVOTNÍ BENEFITY TEMPEHU

Náš TEMPEH má dvakrát vyšší obsah proteinu než tofu. Obsahuje všech šest základních proteinů ve vyváženém poměru, což je u potravin raritou. Veškeré uhlovodany obsažené v našem TEMPEHU jsou dietetickými vlákninami. Je to výtečný zdroj omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Navíc je oproti masu lehce stravitelný, může se tedy stát v různých úpravách prospěšnou součástí denní stravy. 

Pro vegetariány a vegany je podstatné, že TEMPEH obsahuje nezbytný vitamin B12, který je jinak obsažen pouze v mase.